Instagram Günlük Yoklama Açma – Kapatma (2023)

Instagram günlük yoklama hakkında çok fazla soru aldık. Instagram, kullanıcıların günlük yaşamlarından fotoğraf ve videolar paylaşmalarına olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Ayrıca fotoğraflara efektler eklemek ve hızlı, eğlenceli videolar oluşturmak için bir dizi düzenleme aracı sunar.

Instagram kullanıcıların daha iyi deneyim sağlaması için her geçen gün yeni özellikler getirmektedir. Instagram günlük yoklama özelliğinin getirilmesiyle birlikte çok fazla soru işareti meydana geldi, Peki ya, Instagram günlük yoklama nedir? Ne demek? Ne işe yarıyor?

Instagram Günlük Yoklama Nedir?

Instagram tarafından getirilen özellik sayesinde sohbetler bölümünde yeni anketler oluşturabilirsiniz. Bu sayede takipçiler ve arkadaşlarınız ile bağlantıda kalabilirsiniz. Oluşturduğunuz anketler ile takipçilerinizin bir konu hakkında görüşlerini alabilir ve özel sorular da sorabilirsiniz. Kullanıcıların oluşturduğunuz anket hakkında görüşlerini, cevaplarını görebilmek için ‘’ Anketler ‘’ kısmına göz atmanız gerekmektedir.

Anketleri birden kullanıcı tarafından kullanılan grup sohbetleri içerisinde kullanabilirsiniz. Bu özellik ile kullanıcılar ile etkileşime girebilir ve görüşlerini merak ettiğiniz arkadaşlarınıza sorular sorabilirsiniz. Şu anda Instagram yoklama özelliği Avrupa’da ve bazı ülkelerde kullanılabilmektedir.

Instagram Günlük Yoklama Açma

Instagram tarafından yayına alınan bu özelliği kullanmaya başlamak için bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Yeni gelen bu özelliği denemek için hemen aşağıdaki adımları uygulayın;

  • Instagram’ı açın.
  • Sohbetler kısmına girin ve grubunuzu açın.
  • Çıkartmalar bölümüne tıklayın.
  • Anket simgesini seçin.
  • Sorunuzu ve şık cevaplarını girin daha sonra ‘’Anket oluştur’’ butonuna tıklayın.
  • Artık hazır! Anketi gruba gönderin.

İşte bu kadar! Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra Instagram günlük yoklama açma özelliğini kullanmaya başlayabileceksiniz!

Instagram Yoklama Kapatma

Instagram günlük yoklama özelliği kapatma konusu kullanıcıların son zamanlarda araştırılan konulardan oldu. Yeni gelen bu özellik Instagram kullanan kişiler tarafından sevilse de bazı kullanıcılar için can sıkıcı bir durum olabiliyor. Peki Instagram günlük yoklama kapatma için yollar nelerdir? İşte bazı yöntemler;

Instagram günlük yoklama kapatma için oluşturulan herhangi bir buton bulunmuyor. Yeni gelen bu özelliği kapatabilmek için herhangi bir özellikte yoktur. Mecburi olarak bu özellik Instagram hesabınızda duruyor olması gerekiyor. Ancak bazı yollar ile bu özelliği sık sık görememe yöntemler vardır, katıldığınız gruplar tarafından oluşturulan anketleri görmemek için gruptan çıkabilirsiniz. Bir diğer öneri ise grubun yöneticisini uyararak anket yapılmamasını isteyebilirsiniz. Şu anda Instagram yoklama özelliği kapatmak için herhangi bir seçenek getirmedi, şimdilik önerebileceğimiz yöntemler bu kadardır.

Instagram Yoklama Ne Zaman Silinir?

Instagram tarafından getirilen bu özellik kullanıcıların merak konusu oldu. Çoğu kişinin hoşuna gitse de bazı kişiler nefret edebiliyor. Instagram yoklama ne zaman silinir sorusu için cevabımız siz silmediğiniz sürece herhangi bir kaldırma olmayacaktır. Bu özelliği anket sayısına göre kaldırabilme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video

Yorum yapın

Betnis Giriş
Betnis Giriş