Instagram Yayın Kanalı Nasıl Açılır? (2023)

Instagram yayın kanalı nasıl açılır? Sorusuyla çok sık karşılaşıyoruz. Instagram ile ilgili her konuda size en son güncellemeleri sunmaya kendimizi adadık. Yeni özellikler ve ürün lansmanlarından Instagram deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak ipuçları ve püf noktalarına kadar her şey burada.

Günlük hayatınızın fotoğraflarını ve videolarını paylaşabilir veya başkalarının yakınlarda neler yaptığını takip edebilirsiniz. Kendinizi ifade etmenin bu kadar çok yaratıcı yolu varken, ilham almamak çok zor. İster yeni fikirler arıyor ister sadece biraz eğlenmek istiyor olun, Instagram’da herkes için bir şeyler var. İşte sizlere Instagram yayın kanalı nasıl açılır? Sorusunun doğru cevabı!

gidio one cikan gorsel 28
Instagram Yayın Kanalı Nasıl Açılır?

Instagram Yayın Kanalı Nedir?

Instagram’da resim, video veya düşünce paylaşmak için birden fazla yol bulunuyor. İçerik oluşturucular Instagram’da daha fazla aktif olmak için gönderiler paylaşabilir, günlük hikayeler oluşturabilir, kısa süreli hikayeler bile paylaşabilir. Hatta canlı yayın seçeneği ile takipçileriyle daha çok iletişimde kalabilir. Kitlenizle daha fazla bağ kurmak için Instagram’da birden fazla yol mevcuttur.

Instagram’ın son yeni ve en popüler özelliği Instagram yayın kanalıdır. Sizi takip eden kişilere daha farklı içerikler sunabilmenizi sağlayabilen bu özellik, Instagram’ı çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Instagram’da yayın kanalı oluşturmak için nelere ihtiyacım var? Diyorsanız aşağıdaki bilmeniz gerekiyor:

  • Yayın kanalı şu an sadece ABD üzerinde kullanılabilir durumdadır. Diğer bölgelerde yayın kanalları bölümü aktif değildir ve diğer aylarda özellik aktif edilecektir.
  • Yayın kanalları şu anda belirli içerik oluşturucuları tarafından kullanılabilmektedir. Eğer erken erişim almak istiyorsanız şu bağlantıya tıklayarak Instagram’dan erken erişim fırsatı yakalayabilirsiniz. Açılan sayfayı kullanarak erken erişim seçeneğini aktif edebilir ve talebinizi Instagram ile paylaşabilirsiniz.
  • Yayın kanalları sadece Android veya iOS Instagram uygulamalarında kullanılabilir. Web sürümünde yayın kanallarını kullanamazsınız.

Instagram Yayın Kanalı Nasıl Açılır?

Instagram yayın kanalı oluşturmak için tüm gereksinimleri taşıyorsanız doğrudan Instagram uygulamasını açın ve bir yayın kanalı oluşturun. Yayın kanalı oluşturmak için aşağıdaki adımları iPhone veya Android cihazınızdan takip edin:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ üstte yer alan gelen kutusu simgesine tıklayın.
  • Direkt mesajlar kısmında sağ üstte yer alan ‘’Oluştur’’ butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda ‘’Yayın kanalı oluştur’’ seçeneğini kullanın.
  • Yayın kanalı adınızı girin ve izleyici türünü seçin.
  • Kanalın profilinizde görünmesini istiyorsanız doğru seçeneği işaretleyin.
  • Ayrıntıları tamamlayın ve yayın kanalı oluştur butonuna tıklayın.

Tüm ayarları doğru bir şekilde yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açın ve direkt mesajlar kısmına dokunun. Karşınıza çıkan ekrandan ‘’Kanallar’’ bölümüne tıklayarak yeni kanallara bakabilir ve kanalınızı yönetebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın