Snapchat Bildirim Kapatma (Doğru Yöntem)

Snapchat bildirim kapatma konusunda sık soru alıyoruz. Sosyal olarak bağlantılı dünyamızda, Snapchat gibi uygulamalardan gelen bildirimlerin günlük hayatımızın bir parçası haline gelmesi şaşırtıcı değil. Arkadaşlarımızdan ve ailemizden gelen en son haberler ve güncellemeler konusunda bizi güncel tutmak için bildirimlere güveniyoruz. Peki ama Snapchat bildirim kapatma nasıl yapılıyor?

Snapchat bildirimleri, birisi size bir snap veya mesaj gönderdiğinde sohbet listenizde görünen mesajlardır. Ayrıca, başka bir kullanıcı sizi arkadaş olarak eklediğinde veya snap’lerinizden veya hikayelerinizden birini tekrar oynattığında sizi uyarmak için de kullanılabilirler. Bir bildirim aldığınızı anlayacaksınız çünkü kişinin adının yanında turuncu bir daire belirecek ve sizi yeni bir şeyin beklediğini bildirecektir. İşte sizlere Snapchat bildirim kapatma yolu!

gidio one cikan gorsel 35
Snapchat Bildirim Kapatma

Snapchat Bildirim Kapatma

Bazen hepimiz telefonlarımızdaki sürekli bildirimlere bir ara vermeye ihtiyaç duyarız. Snapchat’e ara vermeye çalışıyorsanız, o zaman bu sinir bozucu bildirimleri kapatmanın zamanı gelmiş demektir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Cihazınızın ayarlarına gidin
  2. “Bildirimler “i bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun
  3. Snapchat’i bulun ve seçin
  4. Bildirimlere İzin Ver seçeneğinin yanındaki geçişe dokunarak griye dönmesini sağlayın (bu artık kapalı oldukları anlamına gelir!) 
  5. Ayrıca “Sesler ve Titreşimler” veya “Rozet Uygulama Simgesi” seçeneklerine dokunarak bildirim tercihlerinizi özelleştirebilirsiniz.

Ve işte bu kadar! Artık Snapchat’ten gelen gereksiz bildirimler hakkında endişelenmeden huzur ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Hak ettiğiniz molanın tadını çıkarın.

Snap Bildirimi Nasıl Sessize Alınır?

Birisi size her mesaj gönderdiğinde o sinir bozucu Snapchat bildirimlerini duymaktan bıktınız mı? Bu hissi biliyoruz ve size yardım etmek için buradayız! Bu basit adımları izlediğinizde tüm Snapchat bildirimlerinizi kısa sürede sessize alabileceksiniz.

  1. Cihazınızda Snapchat uygulamasını açın.
  2. Uygulamanın ana ekranının sağ üst köşesindeki profil simgesine dokunun.
  3. Görüntülenen Ayarlar menüsünde, “Bildirimler “i bulana kadar aşağı kaydırın ve ardından dokunun.
  4. Şimdi yanlarında geçiş anahtarları bulunan tüm bildirim türlerinin bir listesini göreceksiniz. Tamamen sessize almak istiyorsanız bunlardan herhangi birini veya tümünü kapatın ya da hangi bildirimleri almak istediğinizi seçmek için “Mesajı Önizle”.
  5. İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmek için sol üst köşedeki geri okuna basın ve artık hiçbir Snapchat bildirimi duymayacaksınız!

Snapchat Bildirim Sesi Kapatma

Snapchat’ten gelen rahatsız edici bildirimleri kapatmak mı istiyorsunuz? Bu gerçekten çok basit. Tek yapmanız gereken uygulamayı açıp Ayarlar’a gitmek ve ardından Bildirimler’i seçmek. Buradan, “Ses “in yanındaki geçiş anahtarını kapatarak sesi kolayca kapatabilirsiniz. Bu, hesabınızda her bir şey olduğunda tüm o sinir bozucu zil seslerinin çıkmasını durduracak ve Snapchat’i kullanırken size çok daha huzurlu bir deneyim sunacaktır!

Snapchat Sessize Alınca Bildirim Gider Mi?

Snapchat’te bildirimleri sessize almak söz konusu olduğunda, cevap biraz karmaşıktır. Bu, bildirimin türüne ve sessize aldıktan sonra onunla ne yapmayı seçtiğinize bağlıdır. Örneğin, birinden gelen bir mesajı sessize alırsanız, gizliliğini kaldırdığınızda bu mesaj sohbet dizinizde görünmeye devam edecektir. Ancak, bir Snap veya sohbet hikayesini sessize aldıysanız, tüm yeni içerikler yayınlanana ve her iki taraf tarafından görülene kadar bildirim kaybolmaz. Hiçbir bildirim görmek istemiyorsanız, bildirimleri tamamen devre dışı bırakmak en iyi seçeneğinizdir. Dolayısıyla, sessize almak genel bildirimleri azaltmaya yardımcı olsa da, tamamen devre dışı bırakmaya karar vermediğiniz sürece bildirimleri tamamen ortadan kaldırmaz.

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın

Betnis Giriş
Betnis Giriş