Snapchat Hesap Silme Linki 2023 (Android – iOS)

Snapchat hesap silme linki 2023 konusunda sık soru alıyoruz. Snapchat’ten bıktıysanız ve hesabınızı kalıcı olarak silmeye hazırsanız, bu makale tam size göre. Burada, Snapchat hesap silme bağlantısını nasıl bulacağınızı ve hesabınızın sonsuza kadar gitmesini sağlamak için gerekli adımları nasıl atacağınızı açıklayacağız.

Hesabınızı sildikten sonra hiçbir şekilde yeniden erişim sağlayamayacağınızı veya yeniden etkinleştiremeyeceğinizi unutmamak önemlidir. Snap’ler ve mesajlar gibi tüm verileriniz Snapchat sunucularından kalıcı olarak kaldırılacaktır. Yapmak istediğiniz şeyin bu olduğundan eminseniz, devam edin ve Snapchat hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyin. İşte sizlere Snapchat hesap silme linki 2023!

gidio one cikan gorsel 40
Snapchat Hesap Silme Linki 2023

Snapchat Hesap Silme Linki 2023

Snapchat hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Doğru bağlantı ile çok kolay! Resmi Snapchat hesap silme bağlantısını bulmanıza ve kullanmanıza yardımcı olacak adımların bir listesini derledik.

Snapchat hesap silme linki için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Seçtiğiniz cihazda Snapchat hesabınıza giriş yapın.
 2. Giriş yaptığınızda, sayfanın sağ üst tarafında bulunan dişli simgesine tıklayın.
 3. Buradan, açılır menüden ‘Destek’i seçin.
 4. Destek altında, “Hesabımı nasıl silerim?” başlıklı bir hesap silme bağlantısı bulabilmeniz gerekir Bu bağlantıya tıklayın ve devam etmeden önce aradığınız şeyin gerçekten bu olduğunu onaylayın.
 5. Hesabınızı silmek istediğinizden emin olduktan sonra, güvenlik amacıyla kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar girmeyi de içeren bu sayfada verilen talimatları izleyin.
 6. Snapchat hesabınızı silmek istediğinizi onaylayın ve “Evet, eminim” seçeneğine tıklayın
 7. Artık Snapchat hesabınızı başarıyla sildiniz!

Bu makalenin resmi Snapchat hesap silme bağlantısını bulma konusunda yardımcı bir rehber olduğunu umuyoruz. Herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bize aşağıda bir yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Snap Hesap Silme Kaç Gün Sürer?

Snap hesabınızı silmeye hazır mısınız? Bir Snapchat hesabını silmek nispeten kolaydır, ancak biraz zaman alır. Hesabınızın tamamen silinmesi 30 güne kadar sürebilir ve bu süre zarfında uygulamayı kullanamaz veya hiçbir içeriğinize erişemezsiniz.

Hesabınızı silme talebini gönderdikten sonra, tüm kişisel verileriniz 24 saat içinde kaldırılacaktır. Buna mesajlar, hikayeler, arkadaş listesi, gruplar ve kayıtlı anılar dahildir. Bu süre geçtikten sonra, ancak o zaman silme işlemi başlayacaktır. Dolayısıyla, Snapchat’ten hızlı bir çıkış yolu arıyorsanız, maalesef böyle bir yol yok. Hesabınızın tamamen ortadan kalkması en az 30 gün sürecektir.

Telefondan Snapchat Hesap Silme

Snapchat hesabınızı silmek birkaç kolay adımda yapılabilir. İşte bunu telefonunuzdan nasıl yapacağınız:

 • Telefonunuzdaki Snapchat uygulamasını açın ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 • Profil simgesine (ekranın üst kısmındaki hayalet) dokunun ve beliren menüden ‘Ayarlar’ı seçin.
 • ‘Hesabım’ adlı bir seçenek görene kadar aşağı kaydırın, ona dokunun ve ardından sizi hesabınızı silebileceğiniz bir sayfaya götürecek olan ‘Hesap Bilgileri’ni seçin.
 • Bu sayfada, ‘Hesabımı Sil’ etiketli düğmeye tıklayın ve aşağıdaki işlemleri yaptığınızı onaylayın.
 • Sorulduğunda kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar girin ve ardından hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamak için ‘Hesabımı Sil’ düğmesine dokunun.
 • Tebrikler! Artık Snapchat hesabınızı telefonunuzdan sildiniz.

İleride fikrinizi değiştirirseniz, mevcutsa aynı kullanıcı adını kullanarak her zaman yeni bir hesaba kaydolabilirsiniz. Aksi takdirde, farklı bir ad veya e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Önemli veri veya dosyalara erişiminizi kaybetmemek için silmeden önce eski hesapla ilişkili tüm bağlantıları iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Snap Hesap Dondurulur Mu?

Bir Snapchat hesabını dondurmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız, cevabımız evet! Bunu yapmanın birkaç yolu var. Hesabınızı kalıcı olarak devre dışı bırakabilir veya tekrar kullanmaya başlamak istediğinize karar verene kadar geçici olarak dondurabilirsiniz.

 • İlk seçenek olan hesabınızı devre dışı bırakmak, uygulamayla ilişkili tüm özellikleri devre dışı bırakacak ve önceden gönderilmiş olan tüm içeriği silecektir. Bu, arkadaşlarınızın platformda sizinle iletişim kuramayacağı ve hiçbir mesajınızı, resminizi veya videonuzu göremeyeceği anlamına gelir.
 • Bir Snapchat hesabını geçici olarak dondurmak, yalnızca uygulamayla ilişkili bazı işlevleri devre dışı bıraktığı için biraz farklıdır. Sizin hesabınız aktif kalmaya devam edecek, böylece arkadaşlarınız sizinle iletişim kurmaya ve yayınladığınız içerikleri görüntülemeye devam edebilecek. Ancak, size Snap veya mesaj gönderemeyecekler ve aynı şey sizin yanıt verme yeteneğiniz için de geçerli olacak.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bir Snapchat hesabını dondurmanın onu silmekle aynı şey olmadığını unutmamak önemlidir. Profil bilgileriniz var olmaya devam edecek ve kullanıcı adınızı bilen herkes bu bilgilere erişebilecektir. Bir hesabı tamamen silmek için Snapchat destek sayfasında bulunan talimatları izleyin.

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın