Threads Nasıl Okunur? (Doğru Cevap)

Threads nasıl okunur? Sorusu son günlerin en popüler sorularından bir tanesidir. Instagram’ın kısa süre öncesinde çıkartmış olduğu ve bir anda popülerlik kazanan Instagram’a ek olarak kullanılan Threads uygulaması nasıl okunuyor? Merak edilmekte. Instagram’daki threads uygulamasının nasıl okunduğunu ve telaffuzunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız bu içerik sizlere kılavuz olacaktır!

Instagram, Dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Instagram, Twitter ile yarış halindeyken geçmiş günlerde Instagram’a ek olarak Threads adında yeni bir uygulama çıkartıldı ve bu uygulama Twitter ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Twitter’da gündeme dair ne gördüyseniz, gündemde neler yer alıyorsa Threads uygulamasında da aynı şeyler yer alıyor. Peki, Threads nasıl okunuyor? İşte sizlere doğru cevabı!

threads
threads

Instagram Threads Nedir?

Instagram Threads, Instagram ekibi tarafından geliştirilen ve kullanıcıların metin güncellemelerini paylaşmalarına ve genel sohbetlere katılmalarına olanak tanıyan yeni bir uygulamadır. Bağımsız bir uygulama olarak tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar mevcut Instagram kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapabilirler. Uygulamayı açtıktan sonra, kullanıcılardan Instagram hesaplarıyla oturum açmaları istenecektir.

Twitter gibi platformlara alternatif olarak konumlanan Threads, kullanıcılara daha özgür ve açık iletişim kurabilecekleri bir platform sağlamayı amaçlıyor. Metin tabanlı güncellemelere odaklanan Threads, kullanıcıların Twitter’a benzer mikroblog yazılarını paylaşabilecekleri bir platform olarak görülebilir. Threads’in lansmanı, kullanıcılar arasında ilgi ve merak uyandırdı, birçok kişi bunu Twitter ile karşılaştırdı ve özelliklerini ve potansiyelini tartıştı.

Threads Nasıl Okunur?

Instagram’ın yeni uygulaması olan Threads son günlerin en çok merak edilen ve en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Twitter’a benzer yapısıyla gündeme gelen Threads’da tıpkı Twitter’da olduğu gibi metinler yazabilir, görseller paylaşabilir ve bir çok farklı özellik ile uygulamayı kullanabilme hakkına sahipsiniz.

Thredas, İngilizce bir kelimedir ve İngilizce olması nedeniyle ‘th – redz’ olarak okunur. Bu kelimeyi Türkçe’da okuyabilmek için ‘t’ ve ‘s’ kelimelerini birbirine karıştırmamalısınız. Üfleyerek okumalı ve sonrasında ‘redz’ demelisiniz. Hafifçe bir üfleme daha sonrasında dil geri çekilerek ‘th-redz’ olarak telaffuz edilmektedir.

DillerÜlkelere Göre Okunuşu
İngilizceThreads
TürkçeTh-redz

Eğer okumakta ve telaffuz etmekte oldukça güçlük çekiyorsanız ‘th – redz’ demek yerine ‘tredz’ olarak telaffuz edebilirsiniz. İkisi de aynı anlama gelecektir.

Twitter ve Threads Arasındaki Farklar

Twitter ve Instagram Threads arasındaki en önemli farklardan biri, kullanıcı arayüzlerinde ve tasarımlarında yatmaktadır. Twitter, kısa ve öz mesajlara odaklanan daha metin tabanlı bir tasarıma sahiptir. Öte yandan, Threads, daha görsel ve görüntü merkezli bir düzen ile Instagram’a benzeyen bir tasarıma sahiptir. Twitter, kullanıcılarına 280 karaktere kadar tweet atmasına izin verirken, Threads, kullanıcılarının gönderilerini 500 karakterle sınırlandırıyor. Tasarım ve karakter sınırındaki bu fark, genel kullanıcı deneyimini ve her platformda tipik olarak paylaşılan içerik türünü etkiler.


Yorum yapın

Betnis Giriş
Betnis Giriş