TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor (Kesin Yöntem)

TikTok profilime bakanlar gözükmüyor? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Gerçek şu ki, profilinizi kimin ve neden ziyaret ettiğini asla tam olarak bilemezsiniz. Şubat 2022’de duyurulan ve kullanıma açılan TikTok profilime bakanlar özelliği herkes tarafından kullanılabilir. Fakat bazı kullanıcılarda halen yeni özellik kullanılamıyor veya aktif değil. Eğer TikTok profilinizde profilime bakanlar özelliği aktif değilse bu içeriğe göz atabilirsiniz.

TikTok’da her özellik için bazı kriterler vardır. Profilime bakanlar özelliği içinde 16 yaşından küçükseniz ve 5.000’den fazla takipçiniz varsa profilinize kimin baktığını göremezsiniz. 16 yaş üzeri ve 5000’den daha az takipçiniz varsa bu özellik aktif olacaktır. Eğer halen sorun devam ediyor TikTok profilime bakanlar gözükmüyor başlığımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 40
TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor

TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor

TikTok’u güncellemek çok kolay! İster iOS ister Android’de kullanıyor olun, işlem hızlı ve sorunsuzdur. İşte nasıl yapılacağı:

Android cihazlar için:

 • Cihazınızda Google Play Store’u açın.
 • “Uygulamalarım ve Oyunlarım” bölümüne gidin.
 • Uygulamalar listesinde TikTok’u bulun ve üzerine dokunun.
 • Bir güncelleme mevcutsa “Güncelle “ye, değilse “Aç “a dokunun.
 • Uygulamayı tekrar başlatmadan önce indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

iOS cihazlar için:

 • Cihazınızda App Store’u açın ve “Güncellemeler” sekmesine tıklayın.
 • Uygulamalar listesinde TikTok’u bulun ve üzerine dokunun.
 • Bir güncelleme mevcutsa “Güncelle “ye, değilse “Aç “a dokunun.
 • Uygulamayı tekrar başlatmadan önce indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

İşte bu kadar! Sadece birkaç dokunuşla TikTok hesabınızı en son özellikler ve hata düzeltmeleriyle güncel tutabilirsiniz.

TikTok Profilime Bakanlar Nasıl Kapatılır?

TikTok kendinizi ifade etmenin eğlenceli ve yaratıcı bir yoludur, ancak bazen rastgele insanların profilinize bakmasını istemezsiniz. Ancak endişelenmeyin, içeriğinizi yalnızca onayladığınız kişilerin görüntüleyebildiğinden emin olmak için atabileceğiniz birkaç kolay adım vardır.

 • İlk adım profilinizdeki gizlilik ayarlarına girmektir. Bu ayarı “Hesap” sekmesinde veya “Ayarlar” sekmesinde bulabilmeniz gerekir. Burada, “Takipçileri Onayla” adlı bir seçenek arayın Burada, sizi takip eden herkesin içeriğinizi görmesine izin verme ya da içeriğe erişmeden önce izin istemelerini isteme seçeneğine sahip olacaksınız.
 • Daha sonra, hesabın yalnızca takipçi olarak kabul ettiğiniz kişiler tarafından görülebilir. Bunu bir adım öteye taşıyarak özel bir hesap da oluşturabilirsiniz. Aynı ayarlar sayfasına girerseniz, insanların içeriğinizi görüntüleyebilmeleri için önce bir istek göndermelerini gerektiren “Özel Hesap” için bir seçenek olmalıdır.
 • Son olarak, ekstra bir güvenlik katmanı arıyorsanız, belirli coğrafi bölgelere veya ülkelere erişimi de kısıtlayabilirsiniz. Bu, gizlilik ayarları aracılığıyla yapılır ve ülkeniz veya bölgeniz dışından kimsenin profilinizi görmesine izin vermemeniz önerilir.

TikTok’da Birinin Profiline Bakınca Bildirim Gider Mi?

Tiktok’ta profilini kontrol ettiğinizde birinin bilip bilmediğini hiç merak ettiniz mi? Cevap hem evet hem de hayır.

TikTok’ta bir profil görüntülediğinizde, kullanıcıya sayfalarını gördüğünüze dair bir bildirim gönderilmez. Ancak, onları takip eden kişilerin son zamanlarda hesabınızla etkileşime girip girmediği gibi diğer faktörlere dayanarak sayfalarına baktığınızı söyleyebilirler.

Profiline baktığınız kişiyi takip eden kişilerden biri son gönderinizi beğendiyse veya yorum yaptıysa, bu kişinin varlığınızdan haberdar olması mümkündür. Basitçe iki ile ikiyi bir araya getirebilir ve onları takip eden birinin sizinle bağlantı kurduğu sonucuna varabilirler.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın