Twitter Profile Bakanları Görme (Yeni 2023)

Twitter profile bakanları görme konusunda son günlerde sık bir şekilde soru almaktayız. Twitter ve benzeri olan sosyal medya uygulamaları için internette ‘profiline kim baktı hemen gör’ tarzı uygulamalar olduğu söylenmekte. Bu uygulamalar ne kadar güvenilir? Ve bu uygulamalar çalışıyor mu? Çalışıyorsa hangisini öneriyoruz?! İşte sizlere Twitter profile bakanları görme, Twitter profil görüntüleme özelliği!

Twitter, Dünya’nın en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesidir. Sosyal medya uygulaması olan Twitter’da her türden içeriği ve profili bulabilirsiniz. Her türden insanı bulabileceğiniz gibi en sevdiklerinizde Twitter uygulamasını kullanıyor olabilir. Twitter’da sevdiğiniz kişilerin profillerini gezdikten sonra onlara bildirim gitmiyor fakat profiline bakanlar uygulaması aracılığıyla belki bu yapılabilir. Twitter profile bakanları görme uygulamaları kimin profilinize baktığınızı gösterme konusunda işe yarardır.

gidio 2023 07 17T193442.701
Twitter Profile Bakanlar Uygulaması

Twitter Nedir?

Twitter, kullanıcıların tweet adı verilen kısa mesajlar aracılığıyla başkalarıyla bağlantı kurmasına ve etkileşimde bulunmasına olanak tanıyan popüler bir sosyal ağ sitesidir. 21 Mart 2006 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yayın hayatına başlayan Twitter, kısa sürede popülerlik kazanmış ve sosyal medya dünyasında önemli bir platform haline gelmiştir.

Twitter’ın temel amacı, halka açık konuşmaları kolaylaştırmak ve kullanıcıların düşüncelerini, görüşlerini ve güncellemelerini gerçek zamanlı olarak paylaşmaları için bir platform sağlamaktır. Kayıtlı kullanıcılar tweet atabilir, beğenebilir, retweet yapabilir ve diğer kayıtlı kullanıcılara doğrudan mesaj gönderebilirken, kayıtsız kullanıcılar yalnızca genel tweet’leri görüntüleyebilir. Kullanıcı dostu arayüzü ve sadeliği ile Twitter, farklı geçmişlere ve ilgi alanlarına sahip kişiler tarafından kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir.

Twitter Profile Bakanlar Görülür Mü?

Twitter’da profile bakanları görmek için bir algoritma yoktur. Bu tür programlar veya bu tür uygulamaların her birisi kişisel hesap bilgilerinizi çalabilmek için oluşturulmuş uygulamalardır. Twitter şu an için böyle bir algoritmaya sahip olmadığı gibi bu tür uygulamaların Twitter profile bakanları görebilme gibi özelliklerine de izin vermemektedir.

Twitter Profile Bakanları Görme Uygulaması Var Mı?

Twitter, kullanıcıların gizliliğine son derece dikkat eden ve her gün bu konuda yenilik yapan en büyük sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Birçok Twitter kullanıcısı, profillerini kimin görüntülediğini bilmek ister. Ancak şu an için Twitter’ın yerel analitiği, profili görüntüleyenler hakkında bilgi sağlamaz. Bu sınırlama, kullanıcıları bu ihtiyacı karşılayabilecek üçüncü taraf uygulamaları aramaya yöneltmiştir. Ne yazık ki, Temmuz 2023 itibariyle, kullanıcıların Twitter profillerini kimin görüntülediğini görmelerini sağlayan mevcut bir uygulama bulunmamaktadır. Bazı uygulamalar bu işlevi sunduğunu iddia eder, ancak bunlar genellikle kullanıcı hesaplarını ele geçirmek için tasarlanmış sahte yazılımlardır.

Twitter Profilinizi Kimlerin Ziyaret Ettiğini Görmenin Alternatif Yolları

Twitter’da 3. uygulamalar ile nadirde olsa Twitter profili kimler ziyaret etti görülebiliyor fakat bu tür uygulamalar 3. parti uygulamalar olduğu için randımanlı bir şekilde çalışmayabilir.

Twitter Profile Bakanları Görme UygulamalarıDurumu
HootSuiteÇalışıyor
CrowdfireÇalışıyor

Twitter Profile Bakanlar Özelliğini Kapatma

Twitter’da profile bakanlar özelliğini kapatmak için kullanabileceğiniz ve tweetlerinizi herkesten gizleyerek sadece takip edenler tarafından görüntülemesini sağlayabilmek için gizli profile geçiş yapabilirsiniz.

Twitter gizli profile geçiş:

  • “Twitter”ı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sol kenar çubuğundaki “Diğer” sekmesine gidin.
  • “Ayarlar ve Destek” i seçin.
  • “Ayarlar ve gizlilik”i seçin.
  • Ana pencerede “Gizlilik ve güvenlik”i seçin.
  • “Twitter etkinliğiniz” altında “Kitle ve etiketleme”yi seçin.
  • Sağdaki “Tweetlerinizi koruyun” kutusunu işaretleyin.
  • “Koru” yu seçin.

Instagram gizli hesaplarını görmek için Instagram gizli hesap görme içeriğimize göz atın.

twitter yeni logosu X
Twitter yeni logosu ‘X’

Twitter Profile Bakanlar Uygulaması

Twitter profile bakanlar uygulaması şu anda kullanılamıyor olsa da Elon Musk tarafından yakın zamanda Twitter Profile bakanlar konusunda yeni bir güncelleme yapılacağını, Twitter’da kim profilinize baktığınıza dair görülebileceği bilgisi paylaşılacağı verildi. İlerleyen günlerde Twitter’da yeni bir güncelleme yapılarak Twitter profilime bakanlar özelliğinin resmi bir şekilde paylaşılacağı beklenmektedir.

Twitter Profile Bakanlar Uygulaması Gerçek Mi?

Twitter profilinize kim baktı? Gibi uygulamaların her birisi sahtedir. Sizin giriş bilgilerinizi alarak Twitter hesabınız dahil diğer tüm kişisel bilgilerinizi çalmak üzere tasarlanmıştır. Twitter’da şu anda böyle bir uygulama bulamayacağınız gibi eğer size profilinize kim baktığını gösteren bir uygulamaya denk gelirseniz bu verilerin rastgele sıralandığını, sizin en yakınınızdaki birkaç kişiyi rastgele göstereceğini bilmeniz gerekiyor.

Diğer içerikler:

Freer.es Takipçi Hilesi

Instagram Hesap Çalma

Instagram Takipçi Hilesi

Bestwhozi Giriş

mSpy Giriş

YouTube video
YouTube video

Yorum yapın