Türkiye’de Instagram Çevrimiçi Kapatma (Aktiflik 2023)

Instagram çevrimiçi kapatma konusunda sık bir şekilde soru alıyoruz. Instagram sohbetlerinde çevrimiçi durumu kapatmak, daha fazla gizlilik ve kullanılabilirlik üzerinde kontrol sağlayabilir. Çevrimiçi durum özelliğini devre dışı bırakarak, kullanıcılar ne zaman sohbet için uygun olmak istediklerini ve ne zaman bağlantıyı kesmek istediklerini seçebilirler.

Instagram’da çevrimiçi durumlarını gizli tutmayı tercih edenler veya belirli kişilerle sınırlı kalmak isteyenler için özellikle yararlı olabilir. Ek olarak, çevrimiçi durumu kapatmak, başkalarının kişinin platformdaki etkinliğini izlemesini engelleyerek kişinin çevrimiçi varlığı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayabilir. İşte sizlere Instagram çevrimiçi kapatma ve Instagram aktiflik kapatma adımları!

gidio 2023 06 25T100142.046
Instagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Nedir?

Instagram, kullanıcıların takipçileriyle fotoğraf ve video paylaşmalarına olanak tanıyan popüler bir sosyal medya platformudur. 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından başlatılan Instagram, yalnızca bir fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulamasından daha fazlasına dönüştü. Uygulama, kullanıcıların deneyimlerini paylaşmalarına ve başkalarıyla bağlantı kurmalarına olanak tanıyan filtreler, hashtag’ler ve Hikayeler dahil olmak üzere çeşitli özellikler ve araçlar sunar.

Instagram Aktiflik Nedir?

Instagram sohbet, kullanıcıların arkadaşları ve aile üyeleriyle bağlantı kurmasını sağlayan popüler bir özelliktir. Instagram sohbetinin en önemli özelliklerinden biri, birisinin ne zaman çevrimiçi olduğunu ve sohbet etmeye uygun olduğunu görme yeteneğidir. Bu, uygulamanın doğrudan mesajlaşma bölümünde ve arkadaş listesinde kullanıcının profil resminin yanında yeşil bir nokta ile gösterilir. Kullanıcılar, Instagram’a her giriş yaptıklarında çevrimiçi görünmek istemiyorlarsa bu özelliği devre dışı bırakmayı da seçebilirler.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram sohbetleri, arkadaşlarınızla, ailenizle ve hatta işletmelerle iletişim kurmanın uygun bir yoludur. Instagram sohbetlerinin temel özellikleri, diğer kullanıcılara metin mesajları, fotoğraflar, videolar ve sesli notlar gönderebilmeyi içerir. Ek olarak, kullanıcılar diğer kişinin uygulamada en son ne zaman aktif olduğunu görebilir. Instagram’daki yeşil nokta özelliği, diğer kullanıcının ne zaman çevrimiçi olduğunu ve sohbet etmeye uygun olduğunu gösterir.

Instagram çevrimiçi kapatma adımları iPhone ve Android içinde aynı şekildedir. Aktiflik kapatma işlemleri için Android ve iPhone’da aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

Instagram aktiflik kapatma adımları için:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Instagram profilinize girin.
  • Sağ üst ekranda yer alan ‘Hamburger Menü’ye’ tıklayın.
  • Açılan sekmelerden ‘Ayarlar ve Gizlilik’ öğesine tıklayın.
  • Arama kutusuna ‘Hareket Durumunu Göster’ yazın.
  • Hareket durumu özelliğini devre dışı bırakın.

Instagram çevrimiçi kapatma veya diğer adıyla Instagram aktiflik kapatma adımları sadece bu kadar. Birkaç basit adım ile Instagram’da aktifliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Instagram Aktiflik Nereden Kapatılır?

Instagram’ın sohbetler kısmında yer alan ‘Aktiflik durumunu’ kapatmak için yapmanız gereken adımlar basittir. Instagram profilinize girin ve sağ üstteki menüye tıklayın. Açılan sekmelerden ‘Ayarlar ve gizlilik’ kısmına girin. Arama kutusuna ‘Hareket durumunu göster’ yazın ve açılan ekrandan hareket durumu özelliğini devre dışı bırakın.

Instagram Aktiflik Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram aktiflik kısmında bazı kişilerin Instagram profillerinin üstte yer aldığını görürsünüz ve bunun nasıl böyle olduğunu merak edebilirsiniz. Şüphesiz herkes Instagram aktiflik neye göre sıralanıyor? Merak etmektedir.

Instagram aktiflik kısmında yer alan kişiler Instagram içerisinde en çok kimle konuştuğunuza bağlı olarak ve en yakın olduğunuz kişilere bağlı olarak sıralanır. En çok kiminle konuşuyor, en çok kimin profiline bakıyor veya en çok kime DM gönderiyorsanız onun profili üstte çıkacaktır.

Önerdiğimiz içerikler:

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram Hesap Çalma

Instagram Takipçi Gizleme

Instagram Notlar Kısmı Yok

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın