Instagram Takipçi Gizleme 2023 – Nasıl Yapılır?

Instagram’ın 2023 yılı güncellemelerinden olan Instagram takipçi gizleme epey merak ediliyor. Instagram’ın çok fazla araştırılan ve Instagram takipçi gizleme nasıl yapılır? Merak edilen konusunda net cevap verdik.

Instagram takipçilerinizi gizlemenin en belirgin yolu profilinizi gizli yapmaktır. Bu ayar, yalnızca onayladığınız kişilerin sizi takip edebilmesini ve gönderilerinizi görüntüleyebilmesini sağlar. Bu aynı zamanda profilinizi ziyaret eden herhangi birinin kaç takipçiniz olduğunu göremeyeceği anlamına gelir.  İşte sizlere tüm bunlara gerek kalmadan Instagram’da takipçilerinizi nasıl gizleyeceğiniz konusunda doğru adım!

gidio one cikan gorsel 46
Instagram Takipçi Gizleme

Instagram Takipçi Gizleme

Instagram takipçi kapatma özelliğini kullanarak Instagram’da sizi kimlerin takip ettiğini tamamen gizleyebilme yeteneğine sahipsiniz. Takipçi sayınızı gizlediğiniz zaman birisi takipçileriniz kısmına girdiği anda takipçilerinizin hiç birini görüntüleyemeyecektir. Bu da kullanıcılardan takipçilerinizin saklanacağı anlamına gelir.

Instagram takipçi gizleme özelliği için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 • Sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine dokunun.
 • Açılan menüde Ayarlar bölümünü seçin.
 • Hesap kısmına tıklayın.
 • Aşağı kaydırarak “Takipçiler” bölümüne girin ve “Takipçileri Gizle” seçeneğini aktifleştirin.
 • Takipçi gizleme özelliğini devre dışı bırakmak istediğinizde aynı adımları tekrarlayarak “Takipçileri Gizle” seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram Takipçi Gizleme Programı

Instagram’da takipçilerinizin kimse tarafından görülmesini istemiyorsanız yapmanız gereken birkaç adım olabilir. Sadece birkaç tıklama ile Instagram’da sizi kim takip ediyor, herkesten gizleyebilirsiniz. Bunun için ekstra bir program kullanmanıza gerek yoktur. Instagram ayarlar kısmı sayesinde takipçilerinizi herkesten gizleyebilme özelliğine sahipsiniz. Veya Instagram hesabınızı gizli tutabilirsiniz.

Instagram hesabınızı gizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve ekranınızın sağ üst köşesindeki hamburger menüsüne dokunun.
 • Açılır menüden ‘Ayarlar’ı seçin ve ardından ‘Gizlilik’i bulana kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun.
 • Gizlilik Ayarları altında, ‘Hesap Gizliliği’ni seçin – hesap gizlilik modunuzu genelden özele geçirebileceğiniz yer burasıdır .
 • Anahtarı ‘Özel Hesap’ olarak değiştirin – bu, yalnızca onayladığınız kişilerin içeriğinizi görmesini ve sizi takip etmesini sağlayacaktır.
 • Takipçileri onaylamak veya reddetmek için ‘Takip İstekleri’ne dokunun. Daha sonra tanımadığınız kişilerden gelen istekleri kabul etmeyi veya reddetmeyi seçebilirsiniz.

Instagram’da Takip Ettiğim Kişinin Takipçilerini Göremiyorum

Instagram’da takip ettiğiniz kişileri kimlerin takip ettiğini bulmakta zorlanıyor musunuz? Kafa karıştırıcı ve aldatıcı olabilir, ancak neyse ki bunu öğrenmenin birkaç yolu var. İşte nasıl yapılacağı:

 1. İlgilendiğiniz kişinin profilini açın. Profil sayfasının sağ üst köşesinde takipçi sayılarını göreceksiniz. Tıklayın ve onları takip eden tüm hesapların bir listesine yönlendirileceksiniz.
 2. Iconosquare veya SocialBlade gibi takipçi sayısı ve kullanıcı etkinliği gibi Instagram istatistiklerini izleyen üçüncü taraf uygulamaları kullanın.
 3. Hesabın herkese açık mı yoksa özel mi olduğunu kontrol edin – Herkese açıksa, herkes hesabın kime ait olduğunu görebilir. Kimleri takip ettiklerini ve onları kimlerin takip ettiğini görebilirler. Ancak hesap özelse, bu bilgileri yalnızca kabul edilen takipçiler görüntüleyebilir.

Instagram Takipçi Gizleme Hakkında Düşüncelerimiz

Bazı Instagram kullanıcıları Instagram’da onu kimin takip ettiğini göstermek istemeyebilir ve bu durum oldukça doğal bir haktır. Instagram’da her ne kadar gizliliğe önem veriliyor olsa da bu ek özellikler sayesinde hesabınız açık dahi olsa takipçilerinizi gizleme özelliğine sahip oluyorsunuz. Bu da güzel bir gelişmiş özellik olarak Instagram’ın en çok istenen özelliklerinden bir tanesidir.

Instagram’da sizi kimin ettiğini göstermemek doğal bir hak olmakla birlikte Instagram’ın bu hakkı bizlere tanıyor olması gayet güzel. Bazı durumlarda işe yarayabilecek bir özelliktir.

Bu içeriklere de göz atabilirsiniz:

Instagram Hesap Çalma

Instagram Gizli Hesap Görme

Instagram Not Sözleri 

Youtube Premium Fiyatları

Instagram Takipçi Hilesi 

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın