Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü (Çözüldü)

Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorunuyla alakalı olarak sık soru alıyoruz. Instagram dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir ve bu popüler sosyal medya uygulamasının milyarlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Haliyle bu kadar büyük ve geniş bir uygulama, kullanıcılarının isteği dışında farklı sorunlara neden olabilmekte. Bu sorunlardan bir tanesi de Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorunu!

Instagram; hikaye, gönderi, canlı yayın vb. olan bir çok farklı özelliğe sahiptir. Her özellik kendince farklı bir özelliğe daha sahip olarak kullanıcıya sunulur. Fakat bazı durumlarda bu özelliklerde kullanıcı isteği dışında farklı sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlardan bir tanesi olan Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorunu epey can sıkıcı bir sorundur. Peki, Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorununu nasıl çözeceğiz? İşte sizlere Instagram story büyük gözküküyor sorununun doğru cevabı!

gidio one cikan gorsel 38
Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü

Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü

Instagram hikaye veya story problemi her ne kadar çoğul kullanıcı da meydana gelmiyor olsa da son zamanlarda hatanın bir çok kişi de gözüktüğü söylenmektedir. Uygulamayı açtığınız zaman hikaye kısmı normalden çok daha büyük gözükür ve sayfanın en üstünü büyük bir alanda kaplar. Bu da direkt olarak Instagram uygulamasının kötü bir görünüme sahip olmasını sağlar. Arkadaşlarınızla rahat bir şekilde hikaye paylaşmanızı da bu sorun nedeniyle kısıtlar.

Instagram Hikayeler Büyüdü Nasıl Çözülür?

Sorunu çözmek için kullanabileceğiniz birden fazla basit adım vardır. Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da bu tür sorunları isterseniz yardım merkezi aracılığıyla isterseniz de kendiniz anında çözebilme avantajına sahipsiniz. Çünkü bu tür sorunlar genelde Instagram tarafında oluşan bir sorundan dolayı değil, telefondan kaynaklanan problemler nedeniyle ortaya çıkar. Nadir karşılaşılan bu tür sorunları çözmek için en iyi yöntem Instagram’ı güncellemektir.

 • Instagram’ı güncelle.
 • Instagram önbelleğini temizle.
 • Farklı bir cihazla dene.
 • Cihaz ayarlarını kontrol et.
 • İnternet bağlantısını kontrol et.
 • Cihaz tarih ve saatini kontrol et.
 • Instagram yardım merkeziyle iletişime geç.

Instagram Hikaye Kutucukları Küçültme

Instagram’da son günlerde büyük bir problem kullanıcıların canını sıkıyor. Instagram storyler yani hikayeler kısmındaki değişiklik, kullanıcıların hikayeler kısmındaki Instagram görüntüsünü bozmuş durumda. Yani ekranın büyük bir çoğunluğunu Instagram hikaye kutucukları kaplıyor. Peki, bu sorunu çözmek için ne yapacağız? Bir kaç adımla sorunun çözümünü sizlere anlatalım.

 • Telefonunuzun saat ve tarihinin doğru olduğuna emin olun.
 • Instagram uygulamasını son güncel sürüme yükseltin.
 • Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin.
 • Hesabınızdan çıkış yapın, tekrar girin.
 • Instagram Beta kullanıcısı olabilirsiniz. Beta kullanıcısı olmaktan çıkın.
 • VPN uygulaması açıksa kapatın.

Instagram Story Büyük Gözüküyor

Instagram’da storyler normalden çok daha büyük hale geldiyse ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız bu büyümenin nedeni olarak size Instagram’ın getirmiş olduğu yeni güncelleme diyebiliriz.

Eğer Instagram’da hikayeler yani storyler büyük gözüküyor sorunuyla karşı karşıya kalmışsanız yapabileceğiniz tek şey Instagram’ı eski güncellenmemiş bir sürüme yüklemektir. Bu da hesabınız için güvenlik sorunları teşkil eder. Instagram hesabınız üzerinde herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Veya yapabileceğiniz bir ayar kısmı yoktur. Yeni güncelleme ile birlikte Instagram artık storyler dahil postlarda daha büyük simgeler kullanmaktadır.

Instagram Nasıl Güncellenir?

Instagram’ı güncellemek kolaydır ve yalnızca birkaç adım sürer. İşte yapmanız gerekenler:

 • Cihazınızda App Store’u açın.
 • Arama çubuğunda ‘Instagram’ araması yapın.
 • ‘Instagram’ın yanında görünüyorsa ‘Güncelle’yi veya henüz güncelleme mevcut değilse ‘Aç’ı seçin.
 • Hesabınıza giriş yapın ve hazırsınız!

Otomatik güncellemeleri etkinleştirdiyseniz, uygulamanız genellikle sizden herhangi bir istemde bulunmadan kendini güncelleyecektir, böylece her güncelleme olduğunda manuel olarak güncelleme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır! En iyi deneyim için Instagram’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Instagram Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Instagram önbelleğinizi temizlemek istiyorsanız, doğru yere geldiniz! Bu, telefonunuzdaki istenmeyen dağınıklıktan kurtulmanıza yardımcı olabilecek kolay bir işlemdir. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Instagram uygulamasını açın ve Ayarlar’a gidin.
 2. Hesap > Gizlilik ve Güvenlik > Veri İndirme üzerine dokunun.
 3. Sayfanın altındaki “İndirme Talebi” seçeneğini seçin ve istendiğinde e-posta adresinizi girin.
 4. E-posta hesabınıza giriş yapın ve Instagram’dan gelen mesajda verilen bağlantıyı açın.
 5. Sayfanın sol alt köşesindeki “Verileri İndir” seçeneğine tıklayın, ardından Instagram verilerinizi hazırlarken birkaç dakika bekleyin.
 6. İndirme işlemi tamamlandığında, ZIP dosyasını açın ve içindeki “cache” klasörünü silin.
 7. Instagram’ı kapatın ve değişikliklerin etkili olması için telefonunuzu yeniden başlatın.

Ve işte bu kadar! Instagram önbelleğinizi başarıyla temizlediniz ve artık cihazınızda karmaşadan uzak bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Önbelleğinizi tekrar temizlemeniz gerekirse, bu adımları bir kez daha uygulamanız yeterlidir!

Instagram Nedir?

Instagram, kullanıcılarının resim ve video yayınlamasına, başkalarını takip etmesine ve gönderilerle etkileşim kurmasına olanak tanıyan popüler bir sosyal medya platformudur. Her şey anları yakalamak ve onları arkadaşlarınızla veya dünyayla paylaşmakla ilgili! Instagram ile dünyanın dört bir yanındaki insanların neler paylaştığını keşfedebilir, benzer ilgi alanlarına sahip topluluklara katılabilir, markalar ve işletmelerle etkileşime geçebilir, denemek için yeni hobiler bulabilir veya yalnızca akışınızda gezinip diğer insanların neler yaptığını görerek eğlenebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video

Yorum yapın