Instagram Mavi Tik Satın Alma (2023 Ne Kadar? Başvuru – Şartları!)

Instagram mavi tik satın alma konusunda çok fazla soru almaktayız. Bu hızlandırılmış kılavuzda Instagram mavi tik satın alma konusunda güncel Instagram mavi tik alma yöntemini paylaşacağız. Aynı zamanda alt başlıklarda Instagram mavi tik ne kadar?, Instagram mavi tik fiyat, Instagram mavi tik alma ücretsiz, Instagram mavi tik hilesi, Instagram mavi tik başvuru konularında da farklı bilgiler verdik. İşte sizlere Instagram mavi tik satın alma!

Instagram, Dünya’da en çok kullanılan gelişmiş sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. İçerisinde çok farklı özelliklerle birlikte her geçen gün uygulamaya dahil edilen yeni özellikler mevcut. Yeni dahil edilen özelliklerden bir tanesi de önceden var olan fakat herkesin alamadığı Instagram mavi tikin artık ücretli bir şekilde satılıyor olmasıdır. İşte sizlere Instagram mavi tik satın alma yöntemi!

gidio 2023 08 06T162444.735
Instagram Mavi Tik Satın Alma

Instagram Nedir?

Instagram, kullanıcıların takipçileriyle fotoğraf ve video paylaşmalarına olanak tanıyan popüler bir sosyal medya platformudur. 2010 yılında piyasaya sürülen Instagram, hızla popülerlik kazandı ve şu anda 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip. Uygulama ücretsiz olarak mevcuttur ve akıllı telefonlara indirilebilir, bu da onu çok çeşitli kullanıcılar için kolayca erişilebilir kılar. Kullanıcılar, görsel olarak çekici ve etkileşimli bir deneyim yaratarak medyalarını yükleyebilir, filtreler uygulayabilir ve takipçileriyle paylaşabilir.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram Mavi Tik, belirli Instagram hesaplarının kullanıcı adlarının yanında görünen bir doğrulama rozetidir. Bu, hesabın gerçek olduğunun ve tanınmış bir kişiye, ünlüye, markaya veya kuruluşa ait olduğunun Instagram tarafından doğrulandığını belirten küçük mavi bir onay işareti simgesidir. Bu doğrulama sistemi, resmi hesapları hayran hesaplarından veya sahtekarlardan ayırmak için kullanılır. Mavi Tik, hesabın gerçek ve güvenilir olduğu konusunda takipçilere bir güvence görevi görür. Platformda bir güvenilirlik ve orijinallik sembolüdür.

Instagram Mavi Tik’in amacı ve önemi, güven ve özgünlük oluşturma yeteneğinde yatmaktadır. Bir hesap adının yanında Mavi Tik olması, hesabın belirli bir markanın, ünlünün veya tanınmış kişinin resmi profili olduğunu gösterir. Kullanıcıların gerçek hesaplar ile sahte veya yetkisiz hesapları kolayca tanımlamasına ve ayırt etmesine yardımcı olur. Mavi Tik ayrıca Instagram’da önemli kişi ve markaları işaretleyerek kullanıcıların güvenilir ve doğrulanmış hesaplar bulmasını kolaylaştırır. Hesaba itibarını ve etkisini artırabilecek bir düzeyde prestij ve meşruiyet katar.

Instagram Mavi Tik AvantajlarıDezavantajları
OrijinallikÜcretsiz değil
Güvenilirlik
Farklılaşma
Genişletilmiş erişim
Markalaşma ve pazarlama
Daha az kafa karışıklığı
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 2023 08 06T162549.651
Instagram Mavi Tik Şartları

Instagram Mavi Tik Şartları

Instagram’da mavi tik alabilmek için Meta tarafından belirlenen şartları karşılamanız gerekir. Şartları karşıladığınız anda mavi tik alabilmeniz için herhangi bir farklı bir şey yapmanıza gerek yoktur. Ödemesini yaparak hızlı bir şekilde profilinize, sayfanıza Instagram mavi tik alabiliyorsunuz.

 • Hesabınız bir şirketi veya markayı değil, gerçek bir kişiyi temsil etmelidir.
 • 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.
 • Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’da yaşamalısınız.  Meta Verified bölgenizde kullanıma sunulduğunda bildirim almak için bekleme listesine katılabilirsiniz.
 • Instagram’da Kullanım Koşullarını veya Topluluk İlkelerini veya  Facebook’ta Hizmet Koşullarını  veya  Topluluk Standartlarını ihlal etmemelisiniz .
 • Profiliniz, devlet tarafından verilmiş kimliğinizdeki adla eşleşmesi gereken tam gerçek adınızı kullanmalıdır.
 • Profil fotoğrafınız, resmi kimliğinizdeki fotoğrafla eşleşmesi gereken yüzünüzü göstermelidir.
 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmelisiniz.
 • Önceden bir gönderi geçmişiniz olmalıdır (yani, yepyeni bir hesap için başvuramazsınız).

Instagram Mavi Tik Satın Alma

Instagram mavi tik nasıl alınır? Sorusu son günlerin en popüler soruları arasında yer alıyor. İşte sizlere Instagram’ın yeni özelliği Instagram mavi tik satın alma ve diğer detaylar hakkında her şey!

 • Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 • Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun .
 • Hesap Merkezi’ne dokunun .
 • Meta Doğrulandı’ya dokunun.
 • Hesabınız için Meta Verified mevcutsa, adınızın altında “Meta Verified mevcut” ifadesini ve Abone Ol seçeneğini göreceksiniz.
 • Doğrulamak istediğiniz profile dokunun.
 • Ödemeyi ayarla.
 • Abonelik için onaylanmadan önce kimliğinizi onaylamak için devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik ve bir selfie videosu aracılığıyla kimliğinizi doğrulayın.

Meta Verified’e üye olduktan sonra Instagram mavi tikiniz profilinizde gözükecektir. Aynı zamanda aynı mavi tik Instagram ve Facebook profilinizde de gözükecektir.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 2023 08 06T162619.588
Instagram Mavi Tik Satın Alma

Instagram Mavi Tik Ne Kadar?

Instagram’da mavi tike sahip olabilmek için ücret ödemeniz gerekir. Ödenen ücret sonrasında profiliniz incelenir ve inceledikten sonra hesabınızda Instagram mavi tikiniz yüklenmiş olur. Instagram’da mavi tikin bedeli iOS, Android veya masaüstü cihazlar için farklıdır.

Instagram Mavi Tik FiyatıFiyat
iOS14,99 $ (403,84 Türk Lirası)
Android 14,99 $ (403,84 Türk Lirası)
Masaüstü cihazlar11,99 $ (323,02 TL)

Instagram Mavi Tik Hilesi Var Mı?

Instagram mavi tik hilesi yoktur. Instagram’da mavi tik hilesi yapmanın yolu hesabınızda henüz Meta Verified yok ise Meta Verified butonunu getirmek için kullanabileceğiniz hileler vardır. Bu hileler ise fark edilirse hesabınızdan mavi tikiniz geri alınabilir. Eğer halen hesabınızda Meta Verified butonu yoksa aşağıdaki yöntemleri deneyin;

 • Instagram’ı VPN ile kullanın. (Amerika, Kanada vs.)
 • Instagram’ı kişisel hesaptan profesyonel hesaba geçirin.
 • Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar girin.
 • Instagram hesabınızı dondurun ve yeniden açın.
 • Instagram uygulamasının önbelleğini silin.
 • Instagram uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.

Diğer içerikler:

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın