Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır? Nedir? (Yeni)

Instagram sakin mod nasıl açılır? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Instagram Sakin Modu’nu açmak, dikkat dağıtıcı unsurları azaltmaya yardımcı olmak ve sosyal medyada aktif olmanın getirdiği tüm bildirimlere ara vermek için harika bir yoldur.

Instagram’daki tüm bildirimlerden bunalmış mı hissediyorsunuz? Sürekli ping ve vızıltı varken sosyal medyaya ara vermek zor olabilir. Neyse ki, hesabınızı silmek zorunda kalmadan bu dikkat dağıtıcı unsurları kapatmanın bir yolu var: Instagram Sakin Modu’nu etkinleştirmek. İşte sizlere Instagram sakin mod nedir? Instagram sakin mod nasıl açılır? Adlı içeriğimizin detayları…

gidio one cikan gorsel 33
Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

Instagram Sakin Mod Nedir?

Instagram Sakin Modu, kullanıcıların platformda daha huzurlu bir deneyim yaratmalarına yardımcı olan yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, yalnızca takip ettikleri kişi ve hesapların içeriklerini görebilecekleri şekilde ayarlarını düzenleyebiliyor ve böylece akışlarında daha az alakalı ya da sakinleştirici olabilecek gönderilerle etkileşime geçme baskısının bir kısmını ortadan kaldırabiliyor. Bu aynı zamanda tetikleyici olabilecek hassas içerikleri gizlemelerine de olanak tanıyor.

Instagram Sakin Modu, kullanıcıların ne tür içerikleri görüntüleyeceklerini kontrol etmelerinin yanı sıra, başka bir gönderinin zamanı geldiğinde veya birisi bir gönderiyi beğendiğinde uygulama içinden bildirimleri ve hatırlatıcıları kapatmalarına da olanak tanıyor. Bu şekilde, sosyal medya faaliyetlerine bir süreliğine ara verebilir ve kendilerini merkeze alabilirler.

Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

Instagram’ın tüm koşuşturmacasına bir mola vermek ister misiniz? Hesabınızı silmenize gerek yok. Instagram Sakin Modu’nu açmanız yeterli!

Instagram Sakin Modu, Instagram’ın kullanıcıların stres atmasına ve uygulamadaki olumsuz deneyimleri en aza indirmesine yardımcı olma yoludur. Bu özellik, insanların bağlantılarını kesmeleri için güvenli bir alan sağlar ve Instagram hesabı olan herkes tarafından kolayca erişilebilir. İşte nasıl yapılacağı:

 • Instagram’da Profil sayfanıza gidin.
 • Ekranınızın sağ üst köşesindeki hamburger simgesine (üç satırlı menü simgesi) dokunun.
 • Görüntülenen listeden Ayarlar öğesini seçin.
 • ‘Bildirimler’ seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın ve o.
 • Sunulan seçenekler listesinden ‘Sakin mod’u seçin.
 • Sakin Modunu açmak için düğmeyi değiştirin ve sayfanın altındaki ‘Bitti’ düğmesiyle seçiminizi onaylayın.

Ve işte bu kadar! Artık Instagram Sakin Modunda, herhangi bir bildirim almayacağınızı veya dış etkenler tarafından dikkatinizin dağıtılmayacağını bilerek rahatlayabilirsiniz.

Instagram Sakin Mod Ne İşe Yarar?

Sakin Modu ile akışınızda ne kadar veya ne kadar az içerik göreceğinizi kontrol edebilirsiniz. Bildirimlerin kapatılacağı belirli zamanları ayarlayabilirsiniz, böylece sürekli olarak dikkatiniz dağılmaz veya haberler, güncellemeler ve yorumlarla bombardımana tutulmazsınız. Sadece bu da değil, Sakin Modu aynı zamanda sizi sosyal medyada gezinmeye ve etkileşimde bulunmaya düzenli olarak ara vermeye teşvik edecek Mindful Moment hatırlatıcıları gibi bazı özel araçlara erişmenizi sağlar.

 • Gelen mesajları susturur.
 • Instagram bildirimlerini kapatır.
 • Profilinize ‘’sakin mod’’ rozeti ekler.

Biraz daha rehberliğe ihtiyacı olanlar için Sakin Mod, Instagram’da geçirdiğiniz zamana daha dikkatli ve dengeli bir yaklaşım oluşturmanıza yardımcı olabilecek çok çeşitli araçlar ve kaynaklar da sunuyor.

Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır?

Instagram Sakin modunu kapatmak istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makalede, normal haber kaynağı taramanıza geri dönebilmeniz için Instagram Sakin Modunu nasıl devre dışı bırakacağınızı ele alacağız.

 • Telefonunuzda veya tabletinizde Instagram uygulamasını açın.
 • ‘Ayarlar’a dokunun (genellikle bir çark simgesiyle gösterilir).
 • ‘Sakin Mod Ayarları’nı seçin
 • ‘Sakin Mod’ seçeneğini kapalı olacak şekilde değiştirin (anahtar solda olmalıdır).

Hepsi bu kadar. Artık Instagram Sakin modunu devre dışı bıraktınız ve akışınıza her zamanki gibi göz atmaya başlayabilirsiniz! Yeniden etkinleştirmek isterseniz, aynı adımları izleyin ancak ‘Sakin Modu’ seçeneğinin açık olduğundan emin olun (anahtar sağda olmalıdır).

YouTube video
YouTube video

Yorum yapın