Yıldızlar Gibi Işıldayan Pırlanta Takılar

Pırlanta yüzyıllardır kadınların gözdesi olmayı başaran çok değerli takıların imalatında kullanılmaktadır. Pırlantanın hammaddesi ise elmastır. Milyonlarca yılda meydana gelen elmaslar çıkartıldıktan sonra belli bir formda kesilerek pırlanta oluşturulur. Oluşturulan pırlantalar takıların imalatında kullanılır. Sonsuzluğun ve aşkın simgesi olarak özellikle evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi tektaş pırlanta yüzük olarak tercih edilmektedir.

Tektaş pırlanta yüzük kadınlar tarafından çok beğenilmektedir. Bunun yanında ayrıca farklı zevklere hitap etmesi için beş taş ve tam tur olarak da pırlantadan yüzükler imal edilmektedir. Siz de kendinize ya da sevdiğiniz kadına alırken onun zevkine uygun olan modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

kocak
pırlanta yüzük

Pırlanta Yüzük

Pırlanta yüzük ile yapılacak evlilik tekliflerinde cevabın evet olması adeta kaçınılmaz oluyor. Pırlantadan yapılan yüzükler ışıltıları ve şık görünüşleri ile dikkatleri çekmeyi başarıyorlar. Tek taş olarak imal edilen yüzükler de kesim şekli genel olarak yuvarlak tercih ediliyor. Bunun yanında baget olarak da pırlantanın kesimi farklı olarak tasarlanabilmektedir. Her pırlantanın birbirinden farklı olduğu bilinmektedir.

Yüzük olarak imal edilmesi halinde genellikle beyaz renkte olan pırlantalar tercih ediliyor. Bunun yanında her renkten pırlantaların olduğu biliniyor. Türkiye’de en çok tercih edilen rengi beyaz olarak bilinmektedir. Berrak olan pırlantalar elmasın oluşumu sırasında içine daha az mineral karışanlardır. Bu sayede doğanın parmak izleri daha azdır ve daha berrak görünmektedirler. Böylece daha değerli kabul edilmektedirler.

Pırlanta Kolye

Pırlanta kolye kadınların boyunlarında her zaman olmasını istedikleri takılar arasında yer alıyor. Yüzük imalatında en çok beyaz renkli olanlar tercih edilse de kolyelerin imalatında farklı renkleri de kullanılmaktadır. Bu sayede her kıyafet ile uyumlu birbirinden şık ve göz alıcı kolyeler tasarlanabilmektedir. Koçak tarafından her biri eşsiz pırlantalar ile kadınların kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak olan kolyeler tasarlanıyor.

Her yaştan kadını hediye edildiğinde mutlu edecek olan pırlanta kolyelerin değerleri karat ile belirlenmektedir. Bu aslında pırlantanın ağırlığını belirten bir terimdir. Takının ağırlığı yani kaç karat olduğu fiyatının da belirlenmesinde etkili olmaktadır. Berrak, özel kesimli, değeri her zaman artan yüzük, kolye ve küpeler ile siz de güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Instagram Resim Kaydetme Chrome içeriğimize göz atınız.


Yorum yapın