Blackpink Kaç Şarkısı Var? (Doğru Cevap)

Blackpink kaç şarkısı var? Olarak çok soru alıyoruz. Blackpink, 2016 yılında çıkış yapan ve üyeleri Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa’dan oluşan Güney Koreli bir kız grubudur. Grup, çıkışlarından bu yana “Kill This Love”, “DDU-DU DDU-DU” ve “How You Like That”. 2021 itibariyle Blackpink’in single’lar, işbirlikleri ve Japonca versiyonlar da dahil olmak üzere yayınladığı toplam 65 şarkı bulunuyor. Grup ayrıca iki stüdyo albümü yayınladı: 2020’de “The Album” ve 2019’da “Kill This Love”. Grup, müziklerinin yanı sıra Inkigayo ve Blackpink gibi televizyon şovlarında ve filmlerde de aktif olarak yer alıyor: Light Up the Sky gibi dizi ve filmlerde de aktif olarak yer alıyor. Büyük popülerlikleriyle Blackpink’in yeni müzikler yaratmaya ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarını eğlendirmeye devam etmesi şaşırtıcı değil.

Adsiz 768 × 403 piksel 98
Blackpink’in Kaç Şarkısı Var?

Blackpink’in diskografisinde 8 extended play (EP), 6 reissue, 3 single albüm, 1 derleme albüm, 2 tam uzunlukta stüdyo albümü ve 32 single (in Korece ve Japonca). Grup ayrıca Dua Lipa, Selena Gomez, Lady Gaga ve Steve Aoki gibi çeşitli sanatçılarla işbirliği yapmıştır. Böylesine geniş bir müzik portföyüne sahip olan Blackpink’in K-pop tarihinin en başarılı kız gruplarından biri olması hiç de şaşırtıcı değil.  Peki Blackpink’in kaç şarkısı olduğunu hiç merak ettiniz mi? Cevap 65! İster ilk single’ları “Boombayah” ister en son single’ları “Crazy Over You” olsun, bu yetenekli dörtlü tarafından yayınlanan çok çeşitli müzik yelpazesinde herkesin keyif alacağı bir şeyler var.

Blackpink’in Kaç Şarkısı Var?

Blackpink bugüne kadar altı stüdyo albümü, bir EP, 30 single ve beş müzik videosu yayımladı. Blackpink’in 2021 itibariyle 150’den fazla şarkısı bulunuyor. Grup 2016 yılında, çıkış parçası “Whistle” ve devam single’ı “Boombayah “ı içeren “Square One” single albümüyle çıkış yaptı Bunu, her ikisi de “Playing With Fire” ve “Ddu-Du Ddu-Du” gibi hitler içeren Square Two ve Square Up adlı iki extended play takip etti Blackpink 2020’de, liste başı hiti “Lovesick Girls” de dahil olmak üzere 8 parça içeren The Album başlıklı ilk tam uzunluktaki albümlerini yayınladı. 2017’den 2019’a kadar diğer sanatçılarla çok sayıda özel işbirliği de yayınladılar.

Cardi B’nin “Bet You Wanna” ve Lady Gaga’nın “Sour Candy” şarkıları gibi. Grup ayrıca 2019’da Kill This Love adlı kendi Korece single albümlerini yayınladı. 2021 itibariyle Blackpink’in 150’den fazla şarkısı bulunuyor. Güney Kore’nin en başarılı kız gruplarından biridir ve uluslararası müzik sahnesinde de büyük bir etki yaratmıştır. Aralarından seçim yapabileceğiniz 150’den fazla şarkı ile Blackpink’in küresel pop kültürü üzerinde kalıcı bir etki bıraktığı açıktır.

Blackpink gelişmeye ve yeni sesler denemeye devam ederek hayranlarının her zaman heyecan verici ve taze bir şeyler beklemesini sağlıyor. Diskografileri “Boombayah” gibi birçok klasik hit parçayı içeriyor.

Blackpink’in İlk Şarkısı Nedir?

Blackpink’in ilk single’ı “Boombayah” adını taşıyor ve 8 Ağustos 2016’da yayımlandı. Şarkı Mi minör tonunda ve dakikada 120 vuruşluk bir tempo ile bestelendi. Şarkı, hip hop ve trap türlerinden unsurları birleştiren ve kadınların güçlendirilmesi etrafında dönen sözlere sahip bir EDM-trap şarkısı olarak tanımlandı. Şarkının videosunda siyah beyaz giyinmiş dört üyenin yanı sıra kıyafetlerinin aksine parlak renkli aksesuarlar yer aldı. K-pop hayranları arasında hızla popüler oldu ve yayınlandıktan sonraki iki ay içinde 110 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Blackpink Grubu Kaç Kişi?

Blackpink, 2016 yılında YG Entertainment tarafından kurulan Güney Koreli bir kız grubudur. Şu anki üyeleri Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa’dır. Kısa sürede dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı olan en büyük K-Pop gruplarından biri haline geldiler. Blackpink, 2016’daki çıkışlarından bu yana üç stüdyo albümünün (en sonuncusu “The Album”) yanı sıra dört extended play (“Square Up”, “Kill This Love”, “Square Two” ve “Re:BLACKPINK”) ve çok sayıda single yayınladı. İki Billboard Müzik Ödülü, dört Melon Müzik Ödülü, beş Mnet Asya Müzik Ödülü, iki MTV Video Müzik Ödülü, bir MTV Video Müzik Ödülü ve bir MTV Video Müzik Ödülü gibi birçok ödülle Asya ve ötesinde muazzam bir başarı elde ettiler.

Blackpink Ölen Üyesi

Daha önce Jennie Kim olarak bilinen Jisoo Lee, Güney Koreli kız grubu Blackpink’in eski bir üyesiydi. Lee 2001 yılında Seul, Güney Kore’de doğdu ve şarkıcılık kariyerine genç yaşta başladı. İlk olarak çeşitli yerel yetenek şovlarında görüldükten sonra popülerlik kazandı ve ardından YG Entertainment ile sözleşme imzaladı. Lee, 2016 yılında diğer üyeler Rosé, Lisa ve Jisoo ile birlikte Blackpink oluşumunun bir parçasıydı.

Lee, 2021 yılında hastalık nedeniyle zamansız vefatından önce grubun başarısının önemli bir parçası olmuştu. Bu trajik olaya rağmen Lee sonsuza dek Blackpink tarihinin ayrılmaz bir parçası olarak kalacak – güzel sesi, samimi kişiliği ve nazik doğası derinden özlenecek. Lee’nin grup üzerindeki etkisi abartılamaz ve varlığı her yerde hayranlarının kalbinde hissedilmeye devam edecek. Grup bir açıklama yayınlayarak üzüntülerini dile getirirken, bu zor zaman boyunca devam eden sevgi ve destekleri için hayranlarına teşekkür etti.

Lee’nin ruhu, dünyanın dört bir yanındaki insanlara neşe ve mutluluk getiren müzikler yaratmaya devam eden Blackpink’te yaşamaya devam ediyor. Onun mirası sonsuza dek Blackpink’in bir parçası olarak kalacak ve onu sevenler tarafından asla unutulmayacak. Huzur içinde yat, Jisoo Lee. Her zaman hatırlanacak ve el üstünde tutulacaksın.

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Steam Kurtlar Vadisi içeriğimize göz atın.


“Blackpink Kaç Şarkısı Var? (Doğru Cevap)” üzerine bir yorum

Yorum yapın