Dask Eksper Ne Zaman Gelir? (Kesin Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde DASK eksper ne zaman gelir? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize Dask eksper ne zaman gelir? Sorusuna cevap verdik. Aynı zamanda DASK hasar sorgulama, DASK müşteri hizmetleri, DASK hasar ihbarı ve benzeri olan konularda da farklı bilgiler verdik.

Dask, zorunlu deprem sigortası olarak geçmektedir. Depremde veya deprem sonrasında meydana gelen yangında, infilak veya tsunami sonucunda maddi zararları karşılamak için vardır. Fakat maddi zararı belirtilmiş olan limitler dahilinde karşılamaktadır. Dask ile birlikte binanız tamamen yıkılıyor olsa veya kısmi bir şekilde zarar görüyor olsa da teminat altında tutulmaktadır. Peki, Dask eksper ne zaman gelir?

Adsiz 768 × 403 piksel 64
DASK Eksper Ne Zaman Gelir?

DASK Eksper Ne Zaman Gelir?

Dask eksper gelebilmesi için ilk önce hasar ihbarı yapmanız gerekiyor. Hasar ihbarı sonrasında dosyanız açılarak eksper ataması sonrasında işlemleriniz yürütülmeye başlanır. Dask eksper ne zaman gelir? Sürecini anlayabilmek için aşağıdaki bilgi sizlere yardımcı olacaktır.

  1. Hasar ihbarı yapabilmek için 125’i aramanız gerekiyor. Aradıktan sonra dosyanız açılacaktır.
  2. Dosyanız açıldıktan sonra eksper atama işlemi yapılacak ve randevu talebiniz gerçekleşecek.
  3. Hasar dosyanız değerlendirilecek ve gerekli belgelerin temini sağlanacaktır.
  4. Son işlemdeyse tazminat ödeme işlemi yapılacak ve ödemenizi herhangi bir Vakıfbank şubesinden alabileceksiniz.

Eksper, hasar ihbarını değerlendirebilmek için DASK tarafından en kısa süre içerisinde gönderilecektir. Eksper ataması yapıldıktan sonra DASK telefonunuza sms göndererek eksper bilgilerini paylaşır.

DASK Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Poliçe sahibi olan kişi deprem sonrasında meydana gelen zararı, hasar ihbarı yaparak dosya oluşturabilir. DASK’a hasar ihbarı verebilmek için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanınız;

  • Alo DASK 125 Çağrı Merkezini arayın.
  • www.dask.gov.tr adresini ziyaret edin.
  • E – devlet hesabınız üzerinden ihbar verin.

DASK Devletin Mi?

DASK, tüzel kimlikte olan bir kamu kuruluşudur. DASK’ın açılımıysa Doğal Afet Sigortaları Kurumu’dur. DASK’ın bağlı olduğu baş kamu kurumuysa Hazine ve Maliye Bakanlığı’dır.

DASK Olmazsa Ne Olur?

Türkiye’de yaşanan deprem felaketleri sonrasında Afet Sigortaları Kanunu’na göre deprem sigortası herkese zorunlu halde tutulmuştur. Yaşanacak olan felaket sonrasında eğer evinizde DASK bulunmuyorsa devletin sunmuş olduğu konut kredisi, zarar gören bina için yardım vb. olan tüm imkanlardan mahrum kalacağınız anlamına gelir.

YouTube video
YouTube video
YouTube video

Dask Hafif Hasarlı Binaya Ne Kadar Ödeme Yapar? içeriğimize göz atın.


Yorum yapın