Threads Silinince Instagram Silinir Mi? (Kesin Cevap)

Threads silinince Instagram silinir mi? Son günlerin en çok araştırılan ve merak edilen konularından bir tanesidir. Instagram’ın geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Threads uygulaması beğeniyle karşılandı fakat bir yandan da bazı kullanıcılar uygulamayı birkaç denedikten sonra kullanmanın gerek olmadığını söyleyerek hesabını silmenin yolunu aramaya başladı. Peki, Threads hesabı silinince Instagram hesabı da silinir mi? İşte sizlere doğru cevabı!

Instagram, Threads uygulaması ile Twitter’a rakip olmanın yollarını arıyor. Her ne kadar uygulama, Instagram kullanıcılar ve Twitter kullanıcıları tarafından beğenilmiş olsa da bazı kullanıcılar Threads uygulamasını yeterli bulmuyor. Bu yüzden kullanıcılar Threads’ı kullanmaktan uzak duruyorlar. Peki, Instagram Threads hesabını silersek Instagram hesabımıza ne olacak? İşte sizlere kesin cevabı!

gidio 2023 07 11T194906.146
Threads Silinince Instagram Silinir Mi?

Instagram Threads Nedir?

Instagram Threads, Instagram tarafından geliştirilen ve kullanıcıların başlık göndermesine, başkalarına yanıt vermesine ve ilgilendikleri profilleri takip etmesine olanak tanıyan bağımsız bir uygulamadır. Eskiden Facebook olarak bilinen Meta çatısı altında faaliyet gösteren metin tabanlı merkezi olmayan bir sosyal medya platformudur. Uygulamanın hem Android hem de iOS platformları için resmi olarak piyasaya sürülmesi, yayınlanmasını dört gözle bekleyen kullanıcılar arasında heyecan yarattı. Instagram, Threads ile Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarına kıyasla kullanıcılara daha özgür ve çok yönlü bir iletişim ve paylaşım platformu sunmayı amaçlamaktadır.

Instagram Konularının temel amaçlarından biri, kullanıcılar arasında hızlı ve kolay iletişimi kolaylaştırmaktır. Kullanıcıların metin güncellemelerini paylaşmasına, genel konuşmalara katılmasına ve başkalarıyla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmasına olanak tanır. Uygulama, onu Instagram’ın doğrudan mesajlaşma sisteminden ayıran özellikler sunar. Örneğin, Threads, kullanıcıların Instagram hesaplarını kullanarak oturum açmalarına izin vererek iki platform arasında sorunsuz geçiş yapmalarını sağlar.

Threads Silinince Instagram Silinir Mi?

Instagram Threads, kullanıcıların Instagram hesaplarının bir parçası olarak bir Threads profili oluşturmalarına izin veren, Instagram’a eşlik eden bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların özellikle Instagram’daki yakın arkadaşlarıyla içerik paylaşmasına, görüntülemesine ve içerikle etkileşime girmesine olanak tanır. Instagram ve Instagram Konuları arasındaki yakın ilişki göz önüne alındığında, ikisi hesaplar ve veri senkronizasyonu açısından bağlantılıdır.

Instagram Konularını silmek söz konusu olduğunda, Konular hesabının kendisini silmek için doğrudan bir seçenek yoktur. Instagram Threads hesabını kalıcı olarak silemezsiniz fakat kalıcı bir şekilde silmek yerine hesabınızı dondurmayı tercih edebilirsiniz. Threads hesabınızı dondurabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Threads hesabını dondurma adımları:

  • Threads uygulamasını açın.
  • Profilinize girin.
  • Sağ üst taraftaki ‘menü’ öğesine tıklayın.
  • Hesap > Profili devre dışı bırak’a dokunun.
  • Threads profilini devre dışı bırak’a dokunun ve onaylayın.

Bu adımları uyguladığınız taktirde Instagram Threads hesabınızı dondurmuş olacaksınız. Instagram hesabınızı silmeden Threads hesabını tamamen kapatmanın herhangi bir yolu yoktur. Sadece dondurma işlemini yapabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video

Yorum yapın

Betnis Giriş
Betnis Giriş