Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Nedir? Çözümü! (2023)

Twitter kullanım limiti aşıldı nedir? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Twitter’da kullanım limiti aşıldı sorunuyla karşılaşıyorsanız ve Twitter kullanım limiti aşıldı ne demek? Diye soruyorsanız bu içerik sizlere kılavuz olacaktır. Twitter’a getirilen yeni güncelleme ile birlikte bir çok kullanıcı Twitter kullanıcı limiti aşıldı ne demek? Twitter kullanım limiti aşıldı çözümü ve hatası ile alakalı olarak sorular soruyor. İşte sizlere Twitter kullanım limiti aşıldı!

Elon Musk’ın Twitter’ı devir almasıyla birlikte Twitter’da işler değişti. Elon Musk, Cumartesi günü yeni bir tweet attı ve bu tweet şöyleydi; ‘Kullanıcıların 1 günde görüntüleyebilecekleri tweet sayısına geçici bir sınır getiriyoruz.’ Şeklindeydi. Bu durum Twitter kullanıcıları arasında büyük bir infiale yol açtı ve kullanıcılar Twitter’ı kullanabilmek için şu anda ne yapacaklarını bilemiyorlar. İşte sizlere Twitter kullanım limiti aşıldı nedir? Ne demek? Çözümü!

gidio 2023 07 02T055601.387
Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Ne Demek?

Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Ne Demek?

Twitter kullanım limiti aşıldı sorunu direkt olarak ‘Twitter’ı 1 gün içerisinde kaç kez kullanabileceğiniz’ ile alakalıdır. Twitter’da 1 gün içerisinde kaç adet gönderi görebileceğiniz durum ile alakalı bir durumdur. Twitter’da doğrulanmış hesaplar şuanda 6.000 gönderi görebiliyor. Doğrulanmamış hesaplar ise günde sadece 600 gönderi okuyabiliyor. Yeni ve doğrulanmamış olan hesaplar ise günde 300 adet sınırlı gönderi görebiliyor.

Twitter’ın sahibi olan Elon Musk bu konuyla alakalı olarak; ‘’Twitter’ın aşırı düzeyde veri kazıma ve sistem manipülasyonunu ele almak için ‘geçici sınır’ koyuyoruz dedi. Elon Musk geçtiğimiz yıl Twitter’ı 44 milyar dolara satın alarak tüm Dünya’da büyük bir sese sahip olmuştu. Kullanıcılar şu anda Twitter’da ‘hız limiti aşıldı’ hatasını görüyor ve bu hata onların akışlarında yeni tweet görmelerini, kendi tweet’lerini göndermelerini ve DM (direkt mesaj) göndermelerini engellemiş oluyor.

Twitter Doğrulanmış Hesaplar6.000 adet Twitter gönderisi
Twitter Doğrulanmamış Hesaplar600 adet Twitter gönderisi
Yeni ve Doğrulanmamış Hesaplar300 adet Twitter gönderisi
twitter kullanim limiti asildi cozumu
twitter kullanım limiti aşıldı çözümü

Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Çözümü

Twitter’da şu anda ‘#twitterdown’, #ratelimitexceeded ve RIP Twitter taglarında çalışmalar yürütülüyor. Bu taglarda yani etiketlerde Twitter’ın artık kullanılamaz hale geldiğini ve bu değişiklikle karşı karşıya kaldıkları için üzgün olduklarını söylüyorlar. Haklı olabilirler fakat bu sorunu çözebilmek için bir adım var mı? İşte sizlere cevabı!

UYARI: Twitter kullanım limiti yakın zamanda yeni sınırlamalarla gelecek. 6000 adet gönderi sınırı yakın zamanda 8000 adete, doğrulanmamış hesaplar için 800 adete, yeni ve doğrulanmamış hesaplar için 400 adete yükseltilecek.

Twitter’da kullanım limiti aşıldı sorununu çözmek için atabileceğiniz adımlar:

  • Twitter’ı günde birkaç kere kullanmayı deneyin.
  • Twitter hesabınızı doğrulanmış hesaba aktarın.
  • Twitter uygulamasının önbelleğini telefonunuzda silin.
  • Twitter uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

Bu 4 çözüm yönteminden farklı bir çözüm yöntemi bulunmuyor.

Twitter Doğrulanmış Hesap Nedir?

Twitter’da karşınıza ‘mavi tike’ sahip profiller göreceksiniz. Bu profiller, Twitter’ın doğrulanmış profilleridir ve Twitter tarafından farklı özelliklere sahip olurlar. Twitter’ı daha fazla kullanabilmek ve daha fazla özelliğe sahip olabilmek için doğrulanmış hesaba sahip olmanız gerekir. Örneğin; Twitter’da doğrulanmış hesaplar günde 6000 adet gönderi okuyabilirler fakat doğrulanmamış hesaplar günde 600 adet gönderi okuyabilirler.

Twitter mavi tik özellikleri:

  • Mavi tik genel olarak ilgili platformda doğrulandığınızı göstermektedir.
  • Mavi tik sayesinde firmanızın güvenilirliği artmaktadır.
  • Firmanız Twitterda onaylı bir hesap olduğu takdirde takipçi kazanmanız ve daha fazla kişiye ulaşmanız olasıdır.
  • Twitter’da mavi tik marka bilinirliğinizin artmasına olanak sağlamaktadır. Bu da, yapacağınız satışların artmasını beraberinde getirecektir.
  • Mavi tik takipçilerinize daha çok güven vereceği için kişilerin internet sitenize girme oranında artışlar yaşanacaktır. Bu da satışlarını olumlu bir şekilde etkilerken dönüşümlerinizi arttırmanızı sağlayacaktır.
YouTube video
YouTube video

Yorum yapın

Betnis Giriş
Betnis Giriş